Woodward i intern mail: Flere køb er på vej

Læsetid
mindre end
1 minute
Læst indtil videre

Woodward i intern mail: Flere køb er på vej

29 juni, 2019 - 16:36
I en intern mail, hvor Manchester Uniteds direktør annoncerede Aaron Wan-Bissaka, lover han at der arbejdes på yderligere køb.

Ed Woodward ©Getty

Ole Gunnar Solskjær vil få endnu flere forstærkninger i den nye sæson end dem, der foreløbig er præsenteret.

I en mail sendt ud til Manchester Uniteds personale kort før annonceringen af købet af Aaron Wan-Bissaka over cirka 50 millioner pund, lover klubbens direktør Ed Woodward at der fortsat arbejdes på flere indkøb.

- Trods transermarkedet tilspidsede natur i øjeblikket og de konstante spekulationer, som kan være misledende, så arbejder transferudvalget, sammen med manageren, videre bag kulisserne på at hente endnu flere interessante spillere, som passer ind i klubbens langsigtede planer, lyder det i den interne mail, som The Daily Telegraph har fået færten af.

Udover Wan-Bissaka, så har klubben fornyelig forstærket sig med walisiske Daniel James fra Swansea.

Klubbens transferudvalg består af manager Ole Gunnar Solskjær, Ed Woodward,  Matt Judge (head of corporate development),  Mick Court (Technical chief scout) og et hold talentspejdere.

Se alle rejsetilbud til den nye sæson her
Priser fra kun 2.445,- inkl. fly, kamp og hotel.