Bebe på vej til Portugal

Læsetid
mindre end
1 minute
Læst indtil videre

Bebe på vej til Portugal

26 december, 2012 - 22:04
Manchester Uniteds portugiser Bebe ventes at skifte til Rio Ave i Portugal.

Manchester Uniteds spektakulære angriber Bebe ventes inden længe at skifte til Rio Ave i Portugal.

Den portugisiske klub, der i øjeblikket ligger på femtepladsen i den bedste liga, er ventes at hente den 22-årige angriber ind på en lejeaftale for resten af sæsonen, hvis man skal tro klubbens præsident.

- Han er en af de spillere, som kun er timer fra at komme hertil. Men der er et stadig et par detaljer der skal på plads. Vi forventer at bekræfte ham inden længe, udtaler klubbens præsident ifølge flere engelske medier.

Bebe kostede Manchester United over 7 millioner pund, da han kom hertil i 2010.

Bliv klædt ordentligt på til 2018/19